Wybierając się na rodzinne wakacje za granicę wybieramy taką lokalizację, która będzie atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pomijamy jednak możliwości spędzenia wspólnie czasu w dość nietypowy sposób, który na pewno przypadłby do gustu każdemu uczestnikowi wycieczki.

Rejsy dla całej rodziny

rejsy rodzinneMowa o kilkudniowych rejsach jachtem dających możliwość zwiedzenia nie tylko Chorwacji, ale również okolicznych wysepek z pięknymi widokami. Prosta organizacja powinna przekonać każdą rodzinę, aby dała możliwość swoim dzieciom poznać żeglarskie patenty, które być może w przyszłości się im przydadzą. Aby wziąć udział w takim rejsie wcale nie są potrzebne specjalne pozwolenia, ani nic w tym stylu. Decydując się na wycieczkę jeszcze w kraju wystarczy skontaktować się z firmą, która wszystko załatwi na miejscu, zdejmując z nas odpowiedzialność. Wynajmujemy jacht na określoną ilość dni, a wraz z nim otrzymujemy profesjonalnego skippera, który zadba o bezpieczeństwo i będzie sterował jachtem poruszając się sprawnie po Adriatyku. Krótkie rejsy rodzinne pozwolą spędzić czas z dala od zgiełku miasta i całkowicie poświęcić się rodzinie. Poza tym nie będą stanowiły zbyt dużego kłopotu nawet jeśli wybieramy się na wycieczkę z dziećmi. Jedynym warunkiem jest samodzielne dotarcie na wskazane miejsce w Chorwacji. Często można po prostu wybierając się na wakacje w tamtą stronę na kilka dni rozważyć również na przykład trzy dniowy rejs, jako dodatkową atrakcję.

rejsy rodzinnePrzez ten czas nie da się zwiedzić całego wybrzeża oraz najbliższych miejsc, ale na pewno będzie to niezapomniane przeżycie, który przybliży wszystkim przyrodę tak pięknego miejsca. Warto wspomnieć, że zachowane są wszelkie warunki bezpieczeństwa, więc nie trzeba martwić się o swoje pociechy. Jeszcze przed rejsem każdy zostanie zapoznany z zasadami panującymi na jachcie, a ciekawi mogą również poznać specyfikę działania jachtu, sposoby tworzenia więzów oraz wiele innych. Wzbudzi to nie tylko zainteresowanie dzieci, ale również dorosłych, którzy w przyszłości może będą chcieli poszerzyć swoje zdolności o profesjonalny patent żeglarski. Organizacja takiego krótkiego rejsu wcale nie jest skomplikowana. Trzeba jednak się tym zająć jeszcze przed opuszczeniem kraju, by mieć pewność, że jachty będą wolne. Koszta w porównaniu z wycieczkami biur podróży wcale nie są duże, a jacht jest dla nas na wyłączność.

W zależności od ilości osób można zdecydować się na mniejszy lub większy model, jednak i tak w każdym z nich znajduje się w pełni wyposażona kuchnia oraz łazienki. W ten sposób rodzina będzie mogła miło spędzić razem czas pogłębiając więzi rodzinne.