Coraz więcej turystów rezygnuje dziś z wyjazdów zagranicznych na rzecz wypoczynku w Polsce, która posiada niezwykle malownicze, spokojne zakątki umożliwiające błogi wypoczynek. Idealnym przykładem jest chociażby województwo wielkopolskie, które słynie z rozległych terenów leśnych, parków krajobrazowych oraz naturalnych akwenów wodnych.

Nocleg wcześniej zarezerwowany

noclegi Sporą popularnością wśród urlopowiczów cieszy się aktualnie zwłaszcza Powidz – mała wieś położona nad pięknym Jeziorem Powidzkim. Choć w okolicy owej miejscowości funkcjonuje kilka ośrodków wypoczynkowych, to jednak zdecydowanie największym zaufaniem wśród turystów zjeżdżających do owej wsi z różnych zakątków kraju, cieszą się niewątpliwie klimatyczne, przytulne i przede wszystkim tanie motele, prowadzone przez rodowitych mieszkańców tamtejszych stron. Warto również pamiętać o tym, że noclegi w Powidzu warto rezerwować z kilkutygodniowym, a nawet i kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wieś ta w sezonie letnim przeżywa bowiem prawdziwe oblężenie, za sprawą wyżej przytoczonego Jeziora Powidzkiego, na którym można z powodzeniem uprawiać różne sporty wodne, do których zaliczyć można m.in. jazdę na nartach wodnych, kajakarstwo oraz jazdę na motorówkach. Jezioro to doskonale znane jest również wędkarzom – niezwykle czysta woda obfituje bowiem w wiele gatunków ryb, które bardzo łatwo się łowi.

noclegi Jeśli zamierzamy wynająć miejsca noclegowe w Powidzu powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na lokalizację wybranej przez nas noclegowni. Zdecydowanie najlepiej wynajmować noclegi w motelach, które znajdują się w niedalekiej odległości od jeziora – wówczas będziemy mogli zaoszczędzić wiele środków, które w innym przypadku z pewnością wydalibyśmy na docelowe dojazdy. Pamiętajmy także o tym, że wybrany przez nas motel powinien być zlokalizowany w niedalekiej odległości od punktów gastronomicznych, sklepów oraz wszelkich dodatkowych atrakcji takich jak boiska, baseny oraz place zabaw, które to z pewnością umilą nasz pobyt w tej urokliwej, cichej miejscowości. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że ciekawą alternatywą dla wszystkich wczasowiczów mogą być również domki letniskowe, które na przestrzeni ostatnich lat bardzo zyskały na popularności.

Wolnostojące domki mogą bowiem pomieścić większą ilość osób, co ma spore znaczenie kiedy wybieramy się na wakacje z rodziną bądź grupką przyjaciół. Pamiętajmy również o tym, że drewniane domki są stosunkowo tanie – za nocleg dla jednej osoby zapłacimy wówczas od 40 do 50 zł, na tego typu wydatek może więc sobie pozwolić praktycznie każdy z nas.