Zdjęcia oraz filmy wykonywane przy użyciu bezzałogowych pojazdów latających stają się coraz bardziej popularnym materiałem. Są one rozchwytywane przez działy marketingowe różnego rodzaju film. Wynika to z atrakcyjności ujęć wykonywanych z powietrza. Gdzie można znaleźć i kupić ujęcia oraz zdjęcia z drona?

Polska z drona, SkyPixel, Ujęcia lotnicze

Jeśli chodzi o nasz rynek krajowy to najbardziej popularną bazą jest serwis PolskazDrona. Jego główna siła leży w twórcy. Na stronie znajdziemy najszerszą w Polsce bazę filmów oraz fotografii wykonywanych w najróżniejszych zakątkach kraju. Za pomocą formularza kontaktowego można w prosty sposób uzyskać informacje o cenach konkretnych materiałów oraz warunkach ich zakupu.

Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy interesujące fotografie oraz video jest serwis SkyPixel. Strona ta jest o tyle ciekawa, że nie wszystkie zamieszczone na niej materiału są na sprzedaż. Natomiast te, które zostały przeznaczone do obrotu można kupić na dwóch warunkach licencyjnych. Pierwszym z nich jest standardowa licencja pozwalająca na jednorazowe użycie zakupionych zdjęć lub filmów. Druga to licencja premimu, która umożliwia nam wyłączne korzystanie z zakupionych materiałów do dowolnych celów poza ich odsprzedażą.

Ciekawą bazą jest także serwis UjeciaLotnicze. Stronę tę tworzą wspólnie Artur Gajdziński oraz Jacek Drofiak. Na samej witrynie znajdziemy fotografie oraz filmy, natomiast ceny oraz warunki zakupy otrzymamy w indywidualnej wiadomości po użyciu formularza kontaktowego.

AIRSTOC

Najszerszą bazą ujęć wykonywanych z dronów jest zagraniczny serwis AIRSTOCK. Można znaleźć tam video oraz zdjęcia z różnych zakątków świata, w tym także z Polski. Warunkiem korzystania z serwisu jest rejestracja. Za zdjęcia nie trzeba koniecznie płacić, ponieważ wiele z nich jest udostępnianych na darmowej licencji. Jeśli jakiś materiał jest odpłatny z pewnością został on wyraźnie oznaczony ceną oraz warunkami zakupu.

Jak widać mamy coraz większe pole manewru w kwestii wyszukiwania ujęć różnych miejsc wykonywanych z powietrza. Pomaga to nie tylko w znajdowaniu wielorakich zdjęć i filmów, ale również w korzystaniu z konkurencyjności cen. Zwłaszcza, że ta gałąź usług nadal się rozwija.