Sporty zimowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Niskie temperatury i zasypy śniegu nie odstraszają sportowców amatorów i profesjonalistów od spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Zima to idealny czas na jazdę na łyżwach, czy do jazdy na nartach. Popularne są skoki narciarskie, czy biathlon, ale raczej jako sporty oglądane w telewizji.

Deski z dobrego sklepu

deski snowboardowe Jednak jazda na desce snowboardowej nie jest już tylko sportem dla wybranych, ale sportem dla każdego. Na desce można zjeżdżać jak na nartach, pokonywać slalomy, a nawet wykonywać akrobacje, takie jak deskorolkarze, na specjalnej rampie pokrytej śniegiem. Jest to zatem opcja zarówno dla osób, które szukają sportu rekreacyjnego, lubią się ścigać, czy też lubią nietypowe sporty i chcą być mistrzami sztuczek na desce. Sama jazda nie jest skomplikowana, nie wymaga też specjalnego ubrania, czy akcesoriów. Narciarze na pewno mają swoje kaski, gogle ochronne, czy ciepłe, nieprzemakalne ubranie. Snowboardziści muszą mieć jedynie dopasowane do deski buty i wiązania. Jedyne co trzeba zrobić najpierw to kupić polecane deski snowboardowe w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Do wyboru są bardzo zróżnicowane deski i nie każda będzie dla nas odpowiednia.

deski snowboardowe Pierwsza sprawa to rozmiar. Kobiety będą miały węższe i krótsze deski, niż mężczyźni, rozmiar deski dopasowywany jest także do wzrostu, tak jak narty. Deski występują w wielu kolorach i wzorach, więc można wybrać tez taką, która będzie nam odpowiadała pod kątem estetyki. Druga sprawa to przeznaczenie deski. Inna będzie deska do rekreacyjnych zjazdów po równych stokach, inna do jeżdżenia po wysokich zboczach, czy do akrobacji. Są deski typu All-mountain, jednak jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Lepiej jest się zdecydować na deskę dedykowaną naszemu stylowi jazdy. Kolejna kwestia to kształt deski. Są deski niemalże płaskie i takie z zakrzywionymi krawędziami przednimi i tylnymi. Płaskie deski pozwalają na szybszą jazdę, natomiast te zakrzywione są lepsze do akrobacji kiedy np. sportowiec podczas skoku chwyta deskę i obraca się w powietrzu. Przy wyborze deski warto zwrócić uwagę na jej profil i twardość oraz na wiązania.

Deski można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach online. Te pierwsze mają tę zaletę, że można zobaczyć deskę na żywo, natomiast sklepy internetowe oferują o wiele bardziej atrakcyjne ceny. Poza tym nie w każdym mieście znajduje się dobry sklep sportowy, czy specjalistyczny sklep snowboardowy, więc zakupy przez Internet to często jedyna opcja dla wielu osób.