Wyjazd w góry to dla wielu osób najlepszy sposób wypoczynku. Chętnych do pobytu w Tatrach, Pieninach czy Bieszczadach nie brakuje. Miejscowości ulokowane u ich podnóża mają świetną bazę noclegowo-gastronomiczną. Do wynajęcia są kwatery prywatne, apartamenty lub domki. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza pod względem finansowym?

W pełni komfortowe domki

domki w SzczawnicyNiektórzy nie wyobrażają sobie noclegu gdzie indziej, jak tylko w pięciogwiazdkowym hotelu. Są jednak osoby, które albo nie mają pieniędzy, albo ochoty na taki luksus. Decydują się wynająć pokój w kwaterze prywatnej, których w miejscowościach turystycznych nie brakuje. Alternatywą są domki w Szczawnicy na wakacje. Można w nich bardzo miło spędzić czas, a przy tym nie brakuje komfortu i wielu innych udogodnień. Tego typu obiekty posiadają najczęściej w pełni wyposażoną kuchnię (lodówka, mikrofalówka, płyta grzewcza oraz czajnik elektryczny), łazienkę z prysznicem oraz salon (nierzadko z kominkiem) i dwie lub trzy sypialnie. Wynajmuje się je najczęściej na doby, a ceny wahają się od 100 do 250 zł za nocleg. Są doskonałą propozycją dla dużych rodzin z dziećmi, albo dla osób, które na wakacje wybierają się z przyjaciółmi. Koszt noclegu dla tak dużej grupy jest wówczas niższy.

domki w SzczawnicyDomki pozostają do dyspozycji gości przez cały rok. Wiosną, latem i jesienią funkcjonują w ośrodku wypożyczalnie rowerów i sprzętu sportowego (piłek), kijków do nordic walking, zimą natomiast goście mogą wypożyczyć sprzęt narciarski. Gdy zdecydują się natomiast przywieźć ze sobą narty, wówczas mogą je bezpiecznie przechować w specjalnym pomieszczeniu. W chłodniejsze dni domki są ogrzewane, a dla gości przygotowane są dodatkowe koce. W domkach dobrze też czują się dzieci. Mogą tam swobodnie się bawić i odpoczywać. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wyjazd w góry z dzieckiem to dobry pomysł. Czy będą mieli w nich co robić? Jak najbardziej! Szczawnica leży na granicy Beskidów Zachodnich i Pienin. Nie są to zbyt wysokie góry, ich stoki są łagodne i idealne na długie wycieczki. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą specjalnej chusty do noszenia niemowlęcia lub ergonomicznego nosidła. Wakacje w górach mogą być świetną atrakcją dla całej rodziny.

Wszystko zależy jednak od tego, czy odpowiednio wcześniej zaplanujemy wyjazd. Jeśli zostawimy rezerwację noclegu na sam koniec, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnego obiektu w odpowiednim standardzie. I to bez znaczenia, czy wybierzemy kwaterę prywatną, domki czy pokój w hotelu. W sezonie wszystkie te obiekty są zapełnione.