Tatry bez wątpienia są dumą polskiego krajobrazu. Te niezwykle wysokie, pokryte śniegiem skaliste wierzchołki co roku przyciągają turystów, także z innych zakątków świata. W sezonie letnim i zimowym można spotkać w Zakopanem i okolicach mnóstwo podróżujących, chcących podziwiać to naturalne piękno. Co zrobić, by uniknąć tłumów w szczycie sezonu?

Popularne domki w Chochołowie

domki

Odwiedzając Tatry w okresie letnim trzeba liczyć się z tym, że po drodze na najpopularniejsze szczyty i większe miasta odwiedza mnóstwo turystów. Osoby lubiące ciszę i spokój, preferujące odbywać wędrówki górskie w otoczeniu licznej fauny i flory, a nie zmęczonych i głośnych turystów stojących w kolejce, by zdobyć szczyt, powinny postawić na nocleg w mniejszej mieścinie, oddalonej od zgiełku miasta. Jest mnóstwo ośrodków oferujących domki w Chochołowie, Witowie, czy innych okolicznych miasteczkach w atrakcyjniejszych cenach niż przepełnione turystami Zakopane. Decydując się na taki nocleg można mieć pewność, że odpocznie się w ciszy i spokoju, w otoczeniu przepięknej natury. Mniejsze miasteczka, jak Chochołów dla wielu podróżników są zdecydowanie bardziej klimatyczne i oddają charakter otoczenia.

 

domki

Liczne chatki góralskie, z których słychać biesiadne pieśni, górzyste drogi, na których co rusz spotyka się uśmiechniętych i energicznych ludzi – wszystko to sprawia, że człowiek jeszcze bliżej poznaje odwiedzane miejsca. Planując aktywne spędzanie czasu, okoliczni mieszkańcy z pewnością pomogą przybyszom znaleźć piękne i wolne od turystów szlaki, na których częściej można spotkać dzikie zwierzęta niż ludzi i można swobodnie napawać się niezwykłymi widokami. Nieduże wioski i klimatyczne miasteczka także mają mnóstwo do zaoferowania odwiedzającym je podróżnikom – można znaleźć tutaj muzea, historyczne kościoły i inne atrakcje, do których nie trzeba stać w wielogodzinnych kolejkach, a klienci są obsługiwani bez pośpiechu i bardzo profesjonalnie. Mieszkańcy mniejszych miasteczek zdają sobie sprawę, że coraz więcej turystów poszukuje ciszy i spokoju i właśnie to od nich można otrzymać – odizolowane domki z dala od miasta, w otoczeniu natury i z pięknymi widokami na góry.

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w całej Polsce, nic więc dziwnego w tym, że co roku rośnie liczba turystów je odwiedzających. Podróżnicy preferujący ciszę i spokój chętniej wybierają noclegi w położonych dalej wioskach jak Chochołów, czy Witowo. Te urokliwe miasteczka mają równie dużo do zaoferowania, jednak bez ogromnych ilości turystów odwiedzających co roku Zakopane.