Planowanie urlopu podczas sezonu zimowego, zazwyczaj łączy się z wyjazdem w góry. Jest to bardzo dobry kierunek szczególnie dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Oczywiście przed wyborem konkretnego miejsca, warto zapoznać się z ofertą większości miast. Największą atrakcją jest zazwyczaj możliwość zjazdów na nartach, w związku z tym wiele osób koncentruje się na ośrodkach narciarskich, z których można korzystać.

Noclegi dla każdego

noclegiJeden z najpopularniejszych położony jest na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry. Przede wszystkim jest to bardzo dobrze wyposażona placówka, która posiada wypożyczalnie sprzętu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć naukę jazdy na nartach od lekcji z instruktorem, który odpowiednio zajmie się osobą niedoświadczoną. Ponadto znajdują się tam koleje liniowe, sześcioosobowe i czteroosobowe, a także kilka tras narciarskich, które otwarte są w sezonie. Jednak przed wyborem konkretnego ośrodka warto zarezerwować nocleg i dopiero po tym planować kolejne atrakcje. Jeśli ważnym punktem jest podstawowe wyposażenie i wyżywienie, bardzo dobrym kierunkiem będzie Czarna Góra – noclegi są tam przystosowane do każdej osoby. Można zatrzymać się w hotelu, pensjonacie, kwaterze, a nawet domku. Oczywiście oprócz jazdy na nartach w okolicach ośrodka znajduje się o wiele więcej atrakcji.

noclegiJedną z nich jest Zjeżdżalnia Grawitacyjna Czarna Żmija, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wybrać się do Kopalni Złota, która posiada jedyny w Polsce podziemny wodospad. Znajduje się tam także Średniowieczny Park Techniki, który stanowi replikę średniowiecznej osady górniczej. Wszystkie narzędzia, które się tam mieszczą, zostały wybudowane na podstawie zachowanych rycin i skonstruowane w skali 1:1. Kiedy na urlop wyjeżdża się z dziećmi, warto również udać się do Ogrodu Bajek, a nawet dostać się tam szlakiem, który biegnie przez Polanę Śnieżną. Kiedy jest się miłośnikiem przyrody idealnym miejscem do zobaczenia, jest także Śnieżnicki Park Krajobrazowy, który dodatkowo można podziwiać z punktu widokowego, który znajduje się na szczycie Czarnej Góry.

Wyjazd w góry łączy się przede wszystkim z rezerwacją noclegu, a także organizacją atrakcji, które można zobaczyć w okolicy. Jednak ważne jest, by skupić się na wyborze pory roku, w której chce się tam pojechać. Zima, tak samo, jak i lato zapewnia bardzo dużo rozrywki, w związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto należy pamiętać oczywiście o odpowiednim ubiorze, który w górach jest bardzo ważny.