Wraz z przyjściem wiosny, a co za tym idzie dłuższymi dniami oraz przyjemnym ociepleniem nadchodzi chęć na grillowanie. Jest to czynność bardzo popularna wśród posiadaczy podwórka. Często osoby chcące rozpocząć w ten sposób sezon muszą podjąć ważną decyzję o zmianie zużytego sprzętu. Jaki model grilla wybrać, aby posłużył on przez wiele lat?

Jaki model grilla Weber wybrać?

grillNajlepiej zdecydować się na renomowane i cieszące się dobrą opinią marki. Jedną z najpopularniejszych grilli dostępnych na rynku są te oznaczone znakiem marki Weber. Jest ona liderem na światowym rynku, a wyprodukowane urządzenia cieszą się swoją popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Produkty te wyróżniają się wieloletnią tradycją potwierdzającą najwyższą jakość oraz wytrzymałość. Godnym polecenia grillem jest Weber Genesis II z kółkami, które pozwalają na szybkie i wygodne przemieszczanie urządzenia. Poza tym kółka te wyposażone są w specjalne blokady uniemożliwiające przemieszczenie się całego wózka podczas użytkowania. Cała konstrukcja wykonana jest ze specjalnej stali pokrytej emalią porcelanową.

grill weber genesis ii z kółkamiGrill wyposażony jest w trzy palniki ze stali nierdzewnej – każdy z nich posiada moc 11 kW/h. Żeliwny ruszt z systemem GBS, aromatyzery oraz nierdzewne deflektory ciepła zapewniają doskonałe oraz skuteczne utrzymanie ciepła. Dodatkowo, dzięki takiemu zastosowaniu temperatura wewnątrz grilla jest równomiernie rozprowadzana na całej powierzchni rusztu – wynikiem tego jest to, że potrawy są doskonale przyrządzone oraz charakteryzują się znakomitym smakiem. Model Genesis II posiada również niezwykle wygodny system odprowadzania tłuszczu, co jest znacznym ułatwieniem podczas czyszczenia. W pokrywie zamontowany został termometr ułatwiający utrzymanie i monitorowanie temperatury wewnątrz grilla. Konstrukcja jest wytrzymała i stabilna, co ułatwia użytkowanie. Pod główną komorą zostały zamontowanie dwie wygodne półki – można na nich umieścić jeszcze nieprzygotowane potrawy lub niezbędne akcesoria. Dodatkowo dwie boczne półki zapewniają wygodną przestrzeń roboczą. Na ścianie bocznej umieszczone zostały również haczyki, na których można powiesić na przykład szczypce lub inne akcesoria potrzebne do przyrządzania jedzenia z grilla – dzięki temu wszystko dostępne jest pod ręką.

Ten grill gazowy marki Weber charakteryzuje się przede wszystkich dużą trwałością oraz wytrzymałością na zniszczenie – zapewnione jest to dzięki specjalnej powłoce, które pokrywa konstrukcję oraz wewnętrzne elementy. Model Genesis II z kółkami świetnie sprawdzi się podczas wyprawiania dużego przyjęcia z rodziną i przyjaciółmi. Montaż tego urządzenia odbywa się szybko oraz bezproblemowo – nie jest on skomplikowany, przez co zyskuje się oszczędność czasu.