Wybór dobrego roweru nie jest prosty. Trzeba brać pod uwagę takie aspekty jak to, po jakim terenie będzie się jeździło, jaki ma się wzrost, w jakiej pozycji chce się jeździć, czy co zabiera się na wyprawy. Dobrze dobrany rower będzie idealnym środkiem transportu, natomiast źle wybrany szybko skończy w piwniczy czy garażu i będzie wyciągany sporadycznie.

Najlepsze markowe rowery

rowery kellysLepiej jest się zastanowić przed zakupem, tak by później nie żałować podjętej decyzji. Jakie można obecnie dostać modele rowerów? Na pewno nadal popularne są rowery górskie, zwane rowerami MTB. Mogą to być na przykład terenowe rowery Kellys. Dzięki szerokim oponom dobrze trzymają się podłoża i zapewniają stabilizację nawet na trudnym terenie. Zwarta, solidna rama zwykle jest wykonana ze stali, dzięki czemu jest niesamowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Taki rower nadaje się do jazdy terenowej, choć z powodzeniem można na nim jeździć także po asfalcie czy po chodniku. Uniwersalny rower będzie odpowiedni dla osób, które chcą jednocześnie dojeżdżać rowerem do pracy, ale w weekend chcą wybrać się na piknik do lasu. Rower szosowy, jak sama nazwa wskazuje, nadaje się do jazdy po szosach asfaltowych i innych równych drogach. Kierownica jest położona niżej niż w przypadku rowerów górskich, a jej końce są zagięte do środka, tak że uchwyty mają kształt półokrągły. Takim rowerem można rozwijać duże prędkości, więc są one polecane dla kolarzy amatorów, dla których liczy się wysoka prędkość i krótki czas jazdy. Rowery crossowe i trekkingowe nadają się do celów turystycznych.

rowery kellysTo nieco lepsze modele rowerów górskich, które zapewnią wygodną jazdę przez wiele kilometrów, poradzą sobie na nierównych drogach, jednak nie nadają się na kamieniste górskie szlaki. Osoby, które będą jeździły rekreacyjnie po mieście powinny zainwestować w rower miejski. Taki rower ma kierownicę ułożoną wyżej niż siodełko, co zapewnia wygodną jazdę bez konieczności pochylania się. Wyprofilowana kierownica, wygodne siodełko i błotniki na obu kołach sprawiają,że jazda jest komfortowa. Takie rowery mogą mieć zarówno bagażnik z tyłu, jak i z przodu, na kierownicy.

Dzięki temu rowerem można jeździć np. na zakupy. Istnieje jeszcze wiele modeli rowerów. Są rowery specjalistyczne, przeznaczone do sportów ekstremalnych np. do akrobacji na rampie. Rowery elektryczne spodobają się osobą starszym i tym o słabszej kondycji, bo pozwalają na pokonanie części trasy bez pedałowania. Mając tak wiele modeli produktów do wyboru każda osoba może znaleźć rower swoich marzeń.