Bory Tucholskie to miejsce niezwykle na mapie Polski, choć nadal mało znane. Próżno szukać tam miast pełnych atrakcji dla turystów. To raczej oaza spokoju, idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę i bliskość natury. W takich warunkach dobrze jest odpocząć. Można też nabrać sił i spędzić aktywnie czas, a przy tym zasmakować lokalnych przysmaków.

Ciekawe wakacje w agroturystyce

agroturystykaKto raz przyjdzie w Bory Tucholskie, ten z całą pewnością zapragnie tu wrócić. Jest zielono, cicho i spokojnie, zupełnie inaczej niż na co dzień żyjemy. Tu rytm dnia wyznacza natura, to ona dyktuje warunki. Ludzie od dziada pradziada żyjący w okolicy mają do niej ogromny szacunek. Agroturystyka w Borach Tucholskich to zatem szansa na wakacje niezwykle ciekawe, pełne zabawy, ale też spacerów po lasach. Warto znaleźć taki ośrodek, w którym właściciele organizują spływy kajakowe czy umożliwiają rozpalenie ogniska. Często również w ich obejściu mieszkają zwierzęta: konie, kozy, psy, koty. Są najczęściej bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, zwłaszcza dzieci, które w czasie pobytu na wakacjach mogą je karmić, pielęgnować i spędzać z nimi czas.

agroturystykaDużą atrakcją są obozy jeździeckie, które ma w swojej ofercie wiele gospodarstw agroturystycznych. Mogą w nich brać udział osoby niedoświadczone, które dopiero zaczynają swoją przygodę z końmi, ale też prawdziwi pasjonaci, dla których jazda konno nie ma tajemnic. Nad bezpieczeństwem uczestników obozy czuwają doświadczeni instruktorzy. Odpoczynek w ośrodku agroturystycznym jest tez niezwykle ciekawe dla najmłodszych. Właściciele dokładają wszelkich starań, by najmłodszym gościom niczego nie brakowało. Do ich dyspozycji jest odpowiednio wyposażony plac zabaw. Obcowanie ze zwierzętami czy kąpiel w jeziorze o poranku to kolejne z atrakcji. Wszędzie dookoła jest zielono, Bory Tucholskie to bowiem jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce. Ulokowany jest w dorzeczu dwóch rzek: Brdy i Wdy. Występują tu wytopiska, doliny rzeczne, rynny, wydmy i pagórki morenowe. Niezwykle bogata jest fauna i flora. Spotkać można sarny, dziki, lisy, wilki, a także rzadkie gatunki ptaków: bielika, żurawia, głuszca, czaplę siwą oraz bociana czarnego. Każdy z nas szuka w trakcie urlopu ciszy i spokoju.

To właśnie w takich warunkach chcemy odpocząć, nabrać sił i energii do dalszych wyzwań. Chcemy też spędzić czas razem, bo na co dzień często nie mamy takie możliwości – żyjemy szybko i intensywnie. Agroturystyka w Borach Tucholskich jest więc czymś idealnym dla człowieka współczesnego. Daje poczucie wolności i niezależności.