Mazury to teren pełen malowniczych widoków i licznych jezior. Jest to miejsce odwiedzane bardzo często przez rodziny z dziećmi, jak i zawodowych żeglarzy pragnących rozwijać swoje hobby. Co roku przybywa osób zainteresowanych żeglarstwem. Piękne jeziora zachęcają do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi.

Czy można pływać łodzią bez uprawnień?

jacht motorowyNiektóre z osób decydują się na windsurfing, czy też relaksują się pływaniem rowerami wodnymi. Jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się jachty i żaglówki. Niestety, nie wszyscy mają uprawnienia, żeby prowadzić jacht. Na szczęście obecnie możliwy jest wynajem łodzi bez uprawnień na Mazurach, dzięki czemu tylko profesjonaliści mogą korzystać z takiej atrakcji. W jaki sposób osoby bez uprawnień mogą korzystać z pływania? Przede wszystkim zwiększyło się bezpieczeństwo jachtów, dlatego umożliwia się pływanie osobom niewykwalifikowanym. Jest to zgodne z zapisami prawnymi. W razie gdy nie jesteśmy pewni, czy sobie poradzimy, zawsze można skorzystać z usług profesjonalistów i oddać się relaksowi na jachcie. Jednak na pewno ogromną atrakcją będzie prowadzenie jachtu samemu.

Przed rejsem osoby niedoświadczone mogą jacht na morzuliczyć na instruktaż właścicieli jachtów. Pokażą w jaki sposób steruje się jachtem. Niektórym osobom trudność sprawiać może zawracanie. Obecnie nowe modele są wyposażone w doczepny silnik, dzięki któremu nie będzie to już stanowiło problemu. Większość jachtów posiada dziób strumieniowy, co zapewnia dobrą sterowność nawet na biegu wstecznym. Jeżeli chodzi o szybkość poruszania się, jachty bez patentu zazwyczaj osiągają prędkość spacerową od czterech, do ośmiu kilometrów na godzinę, co umożliwia dokładne zwiedzenie terenu i bezpieczną podróż. Jest to optymalny wybór, kiedy wybieramy się na rejs z rodziną. Jeżeli chodzi o formy wynajmu, zazwyczaj ceny podawane są za dobę. Przy dłuższych pobytach często możemy oczekiwać zniżek. Osoby które dopiero zaczynają przygodę z jachtami najczęściej decydują się na jeden dzień wynajmu. Wprawieni żeglarze wybierają się na dłuższe pływanie. Jeżeli chodzi o możliwości rezerwacji, można zdecydować się na zamówienie przez internet. Warto pamiętać, że można liczyć na zniżki, gdy zarezerwujemy jacht z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czarter jachtów z pewnością będzie dla nas niecodziennym przeżyciem, które zostanie w naszej pamięci na długo. Warto pamiętać, żeby zachować zasady bezpieczeństwa i starać się nie zdejmować kamizelki ratunkowej. Powinno się mieć ją cały czas na sobie. Pamiętajmy też o zachowaniu porządku na jachcie, a wypoczynek stanie się przyjemnością.