Wielu turystów przyciągają malownicze widoki i niezapomniany klimat Białki Tatrzańskiej. Zimą zachęcają nas atrakcyjne stoki i jazda na nartach. Latem możemy przecierać coraz nowe szlaki. To miejsce, które chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi, jednak często wybierają się tam pary, lub po prostu grupa znajomych.

Pensjonat w Białce

pensjonatyMusimy pamiętać, by odpowiednio wcześnie zarezerwować dla siebie komfortowy nocleg. Szukając kwatery dla siebie, zastanawiamy się, czy wystarczy nam sam pokój, czy wolimy wynająć cały domek. Jeśli stawiamy na to pierwsze, kolejną napotkaną rozterką jest wybór między hotelem a pensjonatem. Żeby ośrodek mógł nazwać się hotelem, musi oferować swoim gościom co najmniej dziesięć pokoi. W większości są to pokoje jedno lub dwuosobowe. Taki ośrodek musi też świadczyć szereg usług związanych z pobytem gości. Pensjonaty mogą nazwać się „pensjonatem”, gdy dysponują co najmniej siedmioma pokojami. Dodatkowo mają też oferować swoim gościom całodniowe wyżywienie. Nazwy „hotel” i „pensjonat” są regulowane prawnie – mogą używać ich tylko te ośrodki, które faktycznie spełniają dane normy. Dlatego przeglądając oferty noclegu na nasz wypoczynek, mamy pewność, że wybierając dany pokój, będzie on wyposażony według pewnego standardu.

pensjonatyJeśli celem naszej wyprawy jest Białka Tatrzańska – pensjonaty będą dobrym rozwiązaniem w kwestii noclegu. Pozwalają na bliższe poznanie kultury i tradycji tego miejsca. Między innymi serwują gościom regionalne przysmaki, a kto potrafi oprzeć się góralskiej kwaśnicy czy oscypkom? Tutaj też możemy liczyć na większy relaks i spokój. Zazwyczaj mamy też bliższy kontakt z naturą, gdyż pensjonaty częściej stoją na zielonych terenach. Jeśli nie zastanawialiśmy się jeszcze, jak spędzimy wieczory – w pensjonatach często organizowane są biesiady i wieczory zapoznawcze. W związku z tym często wybierają je rodziny z dziećmi – te mają przestrzeń, by pobawić się na dworze i odpowiedni spokój z dala od zgiełku centrum. Jednak dobrze jest pamiętać, że jeśli choćby jeden wieczór chcemy spędzić bez naszych pociech, łatwiej będzie nam o opiekę dla dziecka w hotelu. Te ze szczególnie wysokim standardem oferują usługi swoich niań. Często wiąże się to z dodatkową opłatą, jednak jest bardzo wygodne.

Dzisiaj można łatwo upewnić się, czy pokój faktycznie oferuje dany standard. Wystarczy prześledzenie jego opinii w internecie. Obecnie wiele witryn oferuje informacje, jakie klienci zostawiają po pobytach w hotelach i pensjonatach. Oczywiste jest, że zależy nam na jak najlepszych opiniach. Pamiętajmy jednak, że im więcej recenzji, tym ocena jest bardziej wiarygodna.