Jeśli jesteśmy fanami rowerowych wycieczek, idealnym dla nas rozwiązaniem będzie wybranie się na wakacje właśnie na jednośladzie. To ekonomiczna podróż, która pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na paliwo lub bilet do wymarzonego miejsca. Dodatkowo to bardzo ekologiczny środek transportu.

Dobrze zaplanowane wycieczki

wycieczki rowerowe w europie	Nie zapominajmy też o pięknych widokach, jakie zapewne będą towarzyszyć nam na trasie. Jeśli w tym roku zaplanowaliśmy sobie podróż po Europie Wschodniej, wycieczka rowerowa w tę część świata powinna się nam spodobać. Jako zapaleni kolarze powinniśmy bez przeszkód poradzić sobie z pokonaniem trasy, o ile odpowiednio ją zaplanujemy. Po pierwsze zdecydujmy, gdzie chcemy ruszyć. Możemy wybrać podróż do wybranego celu, spędzić tam kilka dni wypoczywając i zwiedzając, a następnie wrócić tym samym sposobem – na rowerze. Wówczas dokładnie zaplanujmy trasę – znajdźmy informację o najlepszych szlakach rowerowych i dokładnie rozplanujmy postoje i noclegi – musimy zaplanować, do jakiego miejsca uda nam się dojechać w ciągu dnia, i gdzie spędzimy noc. Tańszą alternatywą jest spanie na pobliskich polach namiotowych, jednak wiąże się to z dźwiganiem przez całą wycieczkę ciężkiego namiotu na własnych barkach.

wycieczki rowerowe w europie	Jeśli wolimy zwiedzić jak najwięcej miejsc i nie zależy nam na kilkudniowym odpoczynku, powinniśmy zaplanować nasze wycieczki rowerowe w Europie Wschodniej tak, by odwiedzić możliwie wiele miejsc w czasie, który przeznaczymy na wyprawę. Również wtedy istotne jest sprawdzenie najlepszych szlaków i zaplanowanie noclegów. Pensjonaty i hotele są droższe niż pola namiotowe, jednak o wiele bardziej komfortowe. Niestraszne nam w nich różne warunki pogodowe, a na samą wycieczkę nie musimy zabierać ze sobą namiotu, śpiwora i innego rodzaju sprzętu, który ciążyłby i zajmował miejsce w naszym plecaku. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, musimy dokładnie zorganizować swój bagaż – wciąż będziemy musieli dźwigać go na własnych plecach. Dokładnie przemyślmy, czego potrzebujemy – pamiętajmy o pogodzie, jaka może spotkać nas we wschodniej części Europy. Zabierzmy odpowiednie ubrania i nie marnujmy miejsca w plecaku na niepotrzebne ozdoby. Zdecydujmy też, czy jedziemy na wyprawę samotnie, czy z kimś. Z jednej strony miło jest czasem odciąć się od wszystkiego i pozostać samemu ze swoimi myślami.

Z drugiej jednak strony jazda z kompanem może być dobrą zabawą. Dodatkowo możemy podzielić się z kimś bagażami, np.: na zmianę wozić na plecach namiot i śpiwory. Gdy tylko znudzi nam się nasza obecność, na trasie możemy odpowiednio oddalić się od siebie, by poczuć odrobinę samotności.